Blog

elementy układu elektrycznego

Przyczyny awarii układu elektrycznego w samochodzie

Układ elektryczny to ważny element dla funkcjonowania samochodu. Nie tylko jest niezbędny do rozruchu silnika, zasila także ogrzewanie, tempomat, reflektory, komputer, wycieraczki i oświetlenie wnętrza. Trzy najważniejsze elementy tego układu to alternator, akumulator i rozrusznik. Jak zdiagnozować i usunąć awarię układu elektrycznego?

skrzynia biegów

Zalety i wady automatycznej skrzyni biegów

Większość kierowców wrogo nastawionych do automatycznej skrzyni biegów nigdy przez dłuższy czas nie jeździło autem z tego typu rozwiązaniem. Miłośnicy manualnej skrzyni biegów uważają, że automaty są za drogie i odbierają przyjemność z jazdy, choć tak naprawdę niewiele o nich wiedzą. W rzeczywistości to rozwiązanie ma swoje plusy. Jaka jest prawda o wadach i zaletach […]

Samochody z automatycznymi skrzyniami biegów

Jak dbać o automatyczną skrzynię biegów?

Samochody z automatycznymi skrzyniami biegów stają się coraz popularniejsze. Wzrost sprzedaży zawdzięczają nie tylko wygodzie, ale także poprawie parametrów jazdy. Niestety, wciąż ich minusem jest ryzyko kosztownych napraw skrzyni. Co więc zrobić, żeby jak najdłużej cieszyć się sprawnym automatem?

hamulce

Najczęstsze przyczyny awarii hamulców

W trasie sprawne hamulce są bardzo ważne, ponieważ to od ich skuteczności zależy szybkość hamowania w sytuacjach zagrożenia. Wyjaśniamy, jakie są najczęstsze przyczyny awarii hamulców, jakie zachowanie samochodu może zwiastować zbliżającą się usterkę i jak sobie radzić z awarią układu hamulcowego w aucie.

Turbosprężarka – budowa

Do czego służy turbosprężarka?

Zadaniem turbosprężarki jest zwiększenie mocy silnika bez podnoszenia jego wagi i większego zużycia paliwa. Jest to możliwe dzięki maksymalizacji ciśnienia powietrza docierającego do cylindrów silnika, przez wykorzystanie do tego energii wylatujących spalin. Do czego służy i jak działa turbosprężarka?

Filtr cząstek stałych

Rozwiązywanie problemów z filtrem DPF

Filtr cząstek stałych to dla kierowców prawdziwa zmora. Bez ostrzeżenia zabiera moc silnika, sprawia, że obroty wariują albo zapycha się i unieruchamia pojazd w trasie. Ja pozbyć się problemów z filtrem DPF?

AUTO ZASTĘPCZNE
Na Czas naprawy