Zalety i wady automatycznej skrzyni biegów

skrzynia biegów

Większość kierowców wrogo nastawionych do automatycznej skrzyni biegów nigdy przez dłuższy czas nie jeździło autem z tego typu rozwiązaniem. Miłośnicy manualnej skrzyni biegów uważają, że automaty są za drogie i odbierają przyjemność z jazdy, choć tak naprawdę niewiele o nich wiedzą. W rzeczywistości to rozwiązanie ma swoje plusy. Jaka jest prawda o wadach i zaletach automatycznej skrzyni biegów?

Zalety automatów

Po pierwsze automaty są szybkie. A to za sprawą oszałamiającej szybkości zmiany biegów, której nie mógłby zapewnić nawet najlepszy kierowca. Co więcej, w nowych modelach biegi przełączają się tak płynnie, że niemal tego nie zauważasz. Skrzynia automatyczna nie szarpie przy normalnej jeździe, a Ty nie musisz męczyć się z ciągłym wciskaniem sprzęgła.

Po drugie wygoda. Jeśli dojeżdżasz w korkach do pracy, na pewno jesteś zmęczony ciągłą żonglerką biegami. Automat uczyni Twoje życie łatwiejszym, nie będziesz już musiał myśleć o ciągłej zmianie biegów, zamiast tego możesz czerpać energię z prostej, dynamicznej jazdy.

Po trzecie – są inteligentne. Automaty to naprawdę zaawansowane urządzenia, które oferują kilka trybów jazdy. Standardem w nowych samochodach jest tryb normalny, ekonomiczny i sport. Dzięki temu, auto będzie zachowywało się tak, jak sobie tego życzysz.

Wady automatów

Niestety jest i ciemna strona jazdy automatem. Mowa o naprawie automatycznych skrzyń biegów. Bo chociaż automaty psują się stosunkowo rzadko, to ich naprawa jest znacznie bardziej skomplikowana niż w przypadku manualnej skrzyni biegów. Oznacza to oczywiście, że usunięcie usterki jest także droższe. Dlatego musisz zadać sobie pytanie: czy bardziej zależy Ci na komforcie i jesteś w stanie zaakceptować rachunek za droższą naprawę, czy nie interesują Cię wszystkie wyżej przytoczone zalety i wolisz sam machać drążkiem skrzyni.

AUTO ZASTĘPCZNE
Na Czas naprawy